Stanąć pod krzyżem – przepraszam

W kolejnym dniu rekolekcji zatrzymajmy się nad drugim słowem potrzebnym do zrozumienia mszy św. i lepszego jej przezywania.

Co z ziemi zabiorę do Nieba?
Jeżeli ja położę swoje podziękowania na patenie podczas mszy św. w chwili ofiarowania, to zabiorę te podziękowania do nieba. Przeżywać mszę św. jako – DZIĘKCZYNIENIE

Jak przychodzić i jak przezywać mszę św. jako – przeproszenie?

Moje grzechy zraniły Boga, żeby przeprosić Boga, żeby Jego serce było przeproszone to musiał to zrobić ktoś równy Bogu – tego dokonał Jego Syn. Ja się mogę dołączyć do Jezusa i przeprosić Ojca.

Ołtarz – złożenie ofiary.

Msza św. to:

• Wieczernik,
  • Droga krzyżowa
  • i Golgota

Przychodząc na mszę św. przychodzę i staję pod Krzyżem. Wiemy co się działo pod Krzyżem. Jeden przeklina, drugi krzyczy, ktoś inny pluje a inny jeszcze woła zejdź z krzyża a uwierzymy w Ciebie … Krew Jezusa obmyła nas z grzechów. Bóg mi grzechów nie wypomina.
Św. Joanna miała swojego spowiednika, swój konfesjonał, pragnęła by krew Jezusa ją obmywała.
Co się dzieje podczas spowiedzi? Wyznajesz grzech a kapłan nabiera Krew z boku Jezusa i obmywa twoje grzechy. Obmyty z grzechów przychodzę na mszę św. i karmię się Ciałem i Krwią Jezusa.

Pytania rekolekcyjne:

• Czy wypowiadając słowa aktu pokutnego spowiadam się Bogu… podczas mszy św. nie wpadłem w rutynę?
  • Czy dążysz do pojednania z ludźmi, skoro prosisz Boga o przebaczenie?
  • Czy dziękujesz za spowiedź?