Nowe konfesjonały

W naszym kościele  zostały ustawione dwa nowe konfesjonały zrobione przez pracownię stolarską „U Salezjan”. Mamy już komplet nowych konfesjonałów. (jeden zabudowany i dwa otwarte) Konfesjonały te wpisują się kolorystycznie i wizualnie we wnętrze naszego kościoła. Dziękujemy panom za pomoc przy wymianie konfesjonałów oraz wszystkim ofiarodawcom. Konfesjonały zostaną poświęcone przez ks. biskupa Damiana Muskusa w poniedziałek 23 października o godz. 18.00.

Słowa z Dzienniczka św. s. Faustyny Kowalskiej (1602)
„Dziś powiedział mi Pan: Córko, kiedy przystępujesz do spowiedzi świętej, do tego źródła miłosierdzia Mojego, zawsze spływa na twoją duszę Moja krew i woda, która wyszła z serca Mojego, i uszlachetnia twą duszę. Za każdym razem, jak się zbliżasz do spowiedzi świętej, zanurzaj się cała w Moim miłosierdziu z wielką ufnością, abym mógł zlać na duszę twoją hojność swej łaski. Kiedy się zbliżasz do spowiedzi, wiedz o tym, że Ja sam w konfesjonale czekam na ciebie, zasłaniam się tylko kapłanem, lecz sam działam w duszy. Tu nędza duszy spotyka się z Bogiem miłosierdzia. Powiedz duszom, że z tego źródła miłosierdzia dusze czerpią łaski jedynie naczyniem ufności. Jeżeli ufność ich będzie wielka, hojności Mojej nie ma granic. Strumienie Mej łaski zalewają dusze pokorne. Pyszni zawsze są w ubóstwie i nędzy, gdyż łaska Moja odwraca się od nich do dusz pokornych.”