Podziękowania z Sanktuarium św. Józefa

Z wielką radością spełniliśmy Wasze prośby. Piękne i wzruszające są Wasze listy zawierające intencje złożone i przesłane przez dzieci. Znajdują się one na ołtarzu w Kaplicy Cudownego Obrazu i są powierzane Bogu przez wstawiennictwo Świętego Józefa … tak rozpoczął list do naszej parafii ks. Prałat dr Jacek Plota proboszcz i kustosz Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

Zapraszam do przeczytania całego, zamieszczonego listu. Pełny teks listu

Modlitwa oddania się św. Józefowi

Święty Józefie, moc Twej modlitwy sprawia, że najtrudniejsze sprawy Tobie powierzone, stają się łatwe do rozwiązania. Błagamy Cię więc, wejrzyj na nasze obecne potrzeby, przybądź nam z pomocą, pociesz w naszych smutkach, obawach, troskach i bólach. Oddal od nas niebezpieczeństwo nam grożące, weź pod swoją opiekę wszystko, co twojej przemożnej opiece polecamy. Okaż nam, Święty Józefie, jak dobry jesteś dla tych, którzy pragną pozostać na zawsze Twoimi wiernymi sługami.  Święty Józefie, Ojcze i Opiekunie naszej Rodziny, przyczyń się za nami. Amen.