W drodze do jubileuszu

Chór „Schola Cantorum Mydlnicensis” to zespół, który już od 1990 roku tworzą ludzie wyjątkowi. Kierowniczką chóru jest Pani mgr Małgorzata Jastrzębska. Niektórzy śpiewają w nim od samego początku jego istnienia, wielu dołączyło poprzez kolejne lata działalności. Należą do niego zarówno mieszkańcy Krakowa- Mydlnik, Szczyglic, jak i miejscowości Rząska, Olszanica, Burów i Przybysławice.

W niedzielę miłosierdzia na mszy św. o godz. 9.00 Chór rozpoczął przygotowanie do swojego jubileuszu trzydziestu lat swojej działalności. Z tej to okazji nasz Metropolita ks. arcybiskup Marek Jędraszewski skierował słowa podziękowań oraz życzeń tym członkom chóru którzy tworzyli fundamenty tego chóru i trwają wiernie na swoim posterunku.

Obecny skład chóru „Schola Cantorum Mydlnicensis”:

1. Małgorzata Jastrzębska od 1990 r.
  2. Bartoszewska  Anna od 1990
  3. Bartoszewski Grzegorz od 1997
  4. Bialik Elżbieta od 2013
  5. Buła Beata od 1993
  6. Cach Małgorzata od 2006
  7. Czepiec Marzena od 1993
  8. Fedor Zofia od 2006
  9. Frączek Anna od 2013
  10. Kardasińska Izabella od 2009
  11. Kozłowski Krzysztof od 2012
  12. Kleszcz Andrzej od 2007
  13. Kuć Józef 1990 od 2017
  14. Lenart Jan od 1990
  15. Łuszczek Janina od 2006
  16. Łuszczek Zofia od 2006
  17. Paśko Beata od 2017
  18. Pirowska Krystyna od 2005
  19. Suchan Agata od 2004
  20. Łuszczek Elżbieta od 2008

W chórze występowały również inne osoby, które z różnych przyczyn zakończyły współpracę. Pozostają jednak osobami duchowo wspierającymi i zatroskanymi o rozwój chóru. Serdecznie im za ten poświęcony czas dziękujemy. Są to min:

Buła Izabela, Dąbrowa Ryszard, Stachera Józef, Marszałek (Buła) Dorota, Marszalek (Buła) Marzena, Radziszewska Anna, Kleszcz Kazimiera, Stachera Magdalena, Habas Grzegorz, Polak Anna, Stats Paweł i Lipiński Tadeusz.

Ze wspólnoty Chóru odeszli do domu Pana i wierzymy, że tam  już na wieki śpiewają Bogu Stwórcy:

śp. Solawa Alicja
śp. Krzanowicz Leopold
śp. Łabaj Maria
śp. Czepiec Teresa
śp. Kowalik Stanisław

Pamiętamy o nich w modlitwie.

Mamy również osoby, które miają przygodę z Chórem ale, jak to ujęła kierowniczka p. Małgorzata z małym stażem:

Kozłowska Katarzyna, Suchan Maryla, Czepiec Magdalena, Klimek Agnieszka, Kowalik Piotr, Krakowska Anna, Kuć Beata, Łabądź Ewelina, Łosiowska (Klima) Barbara, Nowak Robert, Sikora Magdalena, Sikora Wanda, Siwek Agata, Siwek Sylwia, Wójcik Katarzyna

Otaczamy ich swoją modlitwą i życzymy pięknego przygotowania do Jubileuszu oraz naboru nowych członków. Szczęść Boże.