Spotkanie Akcji Katolickiej 10.04

Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w dniu 10.04.2018r

Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej comiesięczne spotkanie poprzedzili udziałem w wieczornej mszy św. oraz modlitwą różańcową odmawianą w każdy wtorek w naszej parafii.

Spotkanie rozpoczęło się krótkim rozważaniem poprowadzonym przez Księdza Proboszcza w oparciu o materiały formacyjne Akcji Katolickiej w nawiązaniu do hasła ogłoszonego na bieżący rok liturgiczny „Otrzymaliście w darze Ducha Świętego ”. Duch Święty duszą Kościoła. Jako ludzie duchowi będziemy nieustannie odkrywać autentyczną jedność, świętość, katolickość i apostolskość Kościoła.

Wypełniając Kalendarium założone na 2018r.:
* Ustalono udział członków AK w oprawie liturgicznej mszy św. zamówionej przez AK w intencji Księdza Wikariusza Wojciecha z okazji imienin w dniu 22.04. o godz.900 (niedziela):

• I czytanie Pani Ela Sowa,
  • II czytanie – Pan Marcin Kotek,
  • modlitwa wiernych – Pani Halina Klimek,
  • procesja z darami – Pani Wanda Sikora, Pan Tomasz Górecki

* Członkowie AK będą uczestniczyć we mszy św. w dniu 26.04.br o godz. 18.00 (czwartek) w wigilię czwartej rocznicy kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II, odmówieniu Litanii do św. Jana Pawła II wraz z ucałowaniem relikwii (po mszy św. ).

* Pierwsza niedziela miesiąca 6.05.br msza św. godz. 9 00

• I czytanie – Pani Elżbieta Sowa,
  • II – czytanie Pan Marcin Kotek,
  • modlitwa wiernych – Pan Feliks Fedor,
  • procesja z darami Pani Wanda Sikora i Pan Mieczysław Żurek.

* Akcja Katolicka zorganizuje pielgrzymkę parafialną w dniu 12.05.(sobota) do: Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach, Sanktuarium Św. Stanisław w Szczepanowie, Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Cena pielgrzymki przy liczbie uczestników 50 osób za przejazd i obiad 60 zł.

* Ustalono termin następnego spotkanie na dzień 12.06.br.

Zofia Fedor
Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej