DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Otaczajmy to wydarzenie naszymi modlitwami.

Dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej spotkanie wspólnoty Bliżej Boga.

Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z racji III niedzieli miesiąca.

W styczniu w tygodniu, z wyjątkiem soboty Msza Św. wieczorna jest o godz. 16.00

W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętych wieczornych o godz. 16.00.

We wtorek po mszy wspólny różaniec, w środę  Msza Św. z kazaniem katechizmowym i nowenną do MBNP o godz. 16.00 w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

Zapraszamy na spotkanie opłatkowe dla Akcji Katolickiej i Rady Parafialnej w sobotę na plebanii po Mszy wieczornej ora dla Róż Różańcowych w niedzielę w Klubie Kultury o godz. 15.00. Tradycyjnie prosimy o pomoc w zorganizowaniu tych opłatkowych spotkań. (mile widziane są ciasta do kawy)

Plan kolędy na bieżący tydzień:

• 20 stycznia niedziela – 14:00 ul. Wierzyńskiego domy od nr 5 do nr 16
  • 21 stycznia poniedziałek – 17:00 – ul.  Balicka od 267 do 285

Godz. 17:00 –  ul. Darowskiego blok 9

• 22 stycznia wtorek – Godz. 17:00 – Darowskiego blok, 12 i 12a
  • 23 stycznia środa – Godz. 17:00 – Darowskiego blok 11 i 13
  • 24 stycznia czwartek – Godz.17:00 – ul. Darowskiego blok 14
  • 25 stycznia piątek – Godz. 17:00 – Darowskiego blok 15,17
  • 26 stycznia sobota – Godz. 9:00 – ul. Spiczakowa, ul. Balicka numery parzyste od 326 do 292 oraz ul. Dolińskiego od nr 4

W tym tygodniu patronują nam:

• 21 I (poniedziałek) – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu,
  • 24 I (czwartek) – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,
  • 25 I (piątek) – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,
  • 26 I (sobota) – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów
i otaczamy serdeczną modlitwą.