Z modlitwą u Matki Bożej Kalwaryjskiej

W słoneczny poranek 20 marca br. 15-to osobowa grupa parafian udała się na krótką pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskie. Cele naszego wyjazdu było nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz kolejne spotkanie z księdzem kanonikiem Janem Rajdą, byłym proboszczem. W kaplicy Cudownej Madonny ksiądz Jan sprawował ofiarę mszy św. w intencji całej naszej parafii a w szczególności rodzin, ludzi chorych i dotkniętych różnymi trudnościami. W homilii poruszył tajemnicę choroby i cierpienia, która tylko złączona z męką Jezusa Chrystusa nadaje sens naszemu życiu. Po mszy św. i indywidualnych modlitwach udaliśmy się do przyklasztornej kawiarni. Spotkanie przy kawie i papieskiej kremówce było okazją do rozmów i wspomnień. Złożyliśmy Księdzu życzenia świąteczne oraz przekazaliśmy pozdrowienia od wszystkich parafian zapewniając o naszej pamięci modlitewnej. Pożegnaliśmy się z nadzieją do następnego spotkania.

Ksiądz Jan Rajda w Niedzielę Wielkanocną o godzinie 9 oo , będzie sprawował ofiarę mszy świętej w intencji parafian Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mydlnikach.

Krystyna Piotrowska