IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

31 marca 2019
  CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA „LAETARE”

W naszej parafii rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne pod hasłem „W Jego ranach jest nasze zbawienie”, które prowadzi ks. prof. Roman Bogacz. Módlmy się o otwartość na słowo Boże i błogosławione owoce rekolekcji. Program rekolekcji podany jest w gazetce i na stronie internetowej parafii.

Program:

• Dzisiaj na Mszach Św. i Gorzkich żalach kazanie rekolekcyjne.
  • Poniedziałek i wtorek
  • 45 – Spotkanie dla dzieci kl. I – III
  • 45 – Spotkanie dla dzieci kl. IV – VII
  • 00 – Nauka dla kl. VIII i młodzieży oraz wszystkich chętnych

Spowiedź we wtorek od 8.00 do 9.00 i od 16.30 do 20.00 z przerwą o godz. 18.00

• Środa zakończenie rekolekcji
  • 45 – Spotkanie dla dzieci kl. I – III
  • 45 – Msza Św. dla dzieci kl. IV – VII
  • 00 – Msza Św. dla kl. VIII i młodzieży oraz wszystkich chętnych

Na mszach składka na rekolekcje.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek z całodzienną adoracją Najświętszego Sakramentu. Pierwszy piątek z modlitwą wynagradzającą Najśw. Sercu Jezusa i pierwsza sobota miesiąca. Na porannej mszy będziemy się modlić za małżeństwa o dar potomstwa, o szczęśliwe rozwiązanie dla matek w stanie błogosławionym i za dzieło duchowej adopcji a o godz. 18.00 modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy połączona z adoracją i różańcem. Zapraszamy. Spowiedź święta w I piątek od godz. 17.00.

W czwartek na Mszy Św. o godz. 18.00 ks bp. Jan Szkodoń udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.15 i 20.00 oraz w niedzielę o godz. 16.00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Św. w niedzielę o godz. 17.00.

W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 9.00 i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako dobrego przygotowania do zbliżających się świąt.

XIV Parafialny Konkurs na najwyższą  Palmę Wielkanocną w Dzielnicy VI, odbędzie się 14 kwietnia. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród po Mszy Św. z udziałem dzieci o godz. 10.30. Więcej informacji w gablocie parafialnej. Zapraszamy Konkurs palm 2019

Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty do Bożego grobu mieszkańcom rej. Długoszowskiego i Na Nowinach.

Świąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą przed niedzielą palmową (13.04).

Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.