TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

5 maja 2019
   TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary. Z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zmianka tajemnic różańca po Mszy Św. o godz. 9.00 i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a po wieczornej Mszy modlitwa uwielbienia Jezusa Eucharystycznego.

Przez cały miesiąc gromadzimy się o godz.17.30 na nabożeństwach majowych. Po nabożeństwie Msza Święta.

W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie biblijne z ks. prof. Romanem Bogaczem

We wtorek po Mszy Św. wieczornej wspólny różaniec w środę nowenna do MBNP a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego.

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na spotkanie do salki za chórem w najbliższy piątek 10 maja o godz. 19.15

W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

Za tydzień procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00. Również za tydzień na Mszy Św. o 10.30 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dzieci pierwszokomunijnych a na Mszy Św. o godz. 12.00 rocznica I Komunii św.

Uroczystość I Komunii św. będziemy przeżywać za 2 tyg. 19.05 na Mszy Św. o godz. 12.00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 6 V (poniedziałek) – św. Filip i św. Jakub, Apostołowie,
  • 8 V (środa) – św. Stanisław (1030-1079), biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski, przez św. Jana Pawła II nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”. Dzień święceń diakonatu w katedrze na Wawelu o godz. 9.00.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Krystynę Kądzielę-Tasak. Msza pogrzebowa we czwartek o godz. 12.00 poprzedzona modlitwa różańcową.  Wieczny odpoczynek…

Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów
i życzliwej modlitwie parafian.