WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

2 czerwca 2019
   WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 9.00, możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej

Jutro rozpoczniemy okolicznościowe  modlitwy przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych codziennie o godz. 17.30

W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej spotkanie biblijne z ks. prof. Romanem Bogaczem.

We wtorek po Mszy Św. wieczornej wspólny różaniec, w środę Msza Św. z nowenną do MBNP w piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.

W pierwszy czwartek zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od godz. 7.30 do 18.00

W I piątek zapraszamy do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu o godz. 7.00 i 18.00.

Chorych z posługą sakramentalną z okazji I piątku kapłan odwiedzi od godz. 8.30.

Spowiedź w tygodniu pół godziny przed Mszą Św. i dodatkowo w I czwartek i  piątek od godz. 17.00.

Dzisiaj przed kościołem odbywa się kwesta na rzecz Fundacji AGAPE Pomocy Osobom Niepełnosprawnym im. Hanny Chrzanowskiej. Fundacja opiera swą działalność na pracy społecznej fundatorów, wolontariuszy i innych ludzi dobrej woli. Dziękujemy za wsparcie!

20 czerwca przypadnie uroczystość Bożego Ciała. Prosimy parafian, poszczególnych rejonów o przygotowanie ołtarzy:

1. przy kaplicy św. Cyryla i Metodego

2. przy skrzyżowaniu ul. Wierzyńskiego i ul. Myczkowskiego

3. przy zbiegu ul. Balickiej i ul. Zakliki

4. w parku przy figurze Matki Bożej.

W następną niedzielę wolontariusze komitetu „Stop Pedofilii” będą zbierać podpisy pod projektem ustawy, która ma celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 3 VI (poniedziałek) – św. Karol Lwanga (1860-1886) i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
  • 5 VI (środa) – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,
  • 8 VI (sobota) – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.

Jubilatów i solenizantów zawierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.