XV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

14 lipca 2019
   PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

Z racji 16 dnia miesiąca, we wtorek na porannej Mszy Św. będziemy się modlić przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

Msza Święta z Nowenną do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

W minionym tygodniu dokonano częściowo renowacji obrazu MBNP w głównym ołtarzu.

Na czas wakacji polecamy lekturę czasopism katolickich do nabycia przy głównym wyjściu z kościoła.

Do czwartku do godz. 15.00 na parkingu za kościołem trwa zbiórka zużytego sprzętu eklektycznego i elektronicznego. Przychody z akcji przeznaczone są na zakupu inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz akcję „Wyprawka dla Dzieci” w Kamerunie.

Trwają zapisy na 39. Pieszą Pielgrzymkę Krakowską pod hasłem „ W Mocy Bożego Ducha” Więcej informacji w zakrystii. Zapraszamy.

W przyszłą III niedzielę miesiąca składka inwestycyjna. Bóg zapłać.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 15 VII (poniedziałek) – św. Bonawentura (1221-1274), biskup, Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka,
  • 16 VII (wtorek) – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów,
  • 18 VII (czwartek) – św. Szymon z Lipnicy, prezbiter

Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów,
życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.