XVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

4 sierpnia 2019
   OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

Rozpoczął się miesiąc sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele, w tygodniu, według wakacyjnego porządku.

We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego.

W środę o godz. 18.00 Msza Św. z nowenną do MBNP. Zapraszamy

Dziękujemy kierowcom oraz wszystkim użytkownikom dróg za włączenie się w akcję Św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy. Na ten cel przekazano 2.000 zł. Bóg zapłać.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 8 VIII (czwartek) – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
  • 9 VIII (piątek) – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,
  • 10 VIII (sobota) – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.

Solenizantów i jubilatów polecamy opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych.