XX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

18 sierpnia 2019
   DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

Msza Święta z Nowenną do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną z racji III niedzieli miesiąca. Z Bożą pomocą pragniemy w poniedziałek rozpocząć prace tynkarskie przy naszej dzwonnicy.

W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 20 VIII (wtorek) – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
  • 21 VIII (środa) – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
  • 22 VIII (czwartek) – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
  • 24 VIII (sobota) – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia
i zapewniamy o pamięci przed Panem.