XXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1 września 2019
   DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy

W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

Po Mszy Św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy modlitwa adoracyjna Jezusa przez wstawiennictwo bł. Bronisławy, której relikwie mamy w ołtarzu przy chrzcielnicy.

Od poniedziałku Msze Św. w tygodniu rano o godz. 7.00 i popołudniu o godz. 18.00

Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas Mszy Św. o godz. 8.00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. O godz. 9.00 uroczystości w Szkole Podstawowej nr 138.

We wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża po Mszy św. wieczornej wspólny różaniec.

W środę Msza Św. z Nowenną od MBNP o godz. 18.00

W I czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od godz. 7.30 do 18.00.

Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Spowiedź św. w tygodniu pół godziny przed mszą a w I czwartek i w I piątek dodatkowo od godz. 17.00

Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca. Na porannej Mszy Św. będziemy się modlić o dar potomstwa i szczęśliwe rozwiązanie dla matek w stanie błogosławionym oraz za Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego a wieczór będziemy przezywać nabożeństwo fatimskie.

Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w I piątek i sobotę od godz. 8.30

W przyszłą niedzielę Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej

Za tydzień na Mszach Świętych małżeństwo Bogusław i Danuta Sady ze wspólnoty Neokatechumenalnej Zmartwychwstania Pańskiego będące w Misji rodzin Ad Gentes na Ukrainie w Winnicy dadzą świadectwo działania Boga w ich życiu. Będą również prosić  o wsparcie finansowe Misji Ad Gentes.

Polecamy lekturę prasy katolickiej

Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecamy opiece patronów
i życzliwości najbliższych.