XXV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

22 września 2019
   DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy

Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych.

W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. o. Pio, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Zapraszamy do korzystania z sakramentu pokuty w naszej świątyni w dni powszednie, półgodziny przed Mszą Świętą.

Zapraszamy we wtorek po Mszy wieczornej do wspólnej modlitwy różańcowej.

Msza Św. z  Nowenną do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

W sobotę X Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik oraz rocznica święceń bpa Damiana Muskusa (2011)

Prace przy dzwonnicy dobiegły końca dziękujemy: Firmie budowlano-remontowej p. Roberta i Sebastian Skwirów, Firmie tynkarskiej p. Marcina Sobonia oraz Firmie malarskiej p. Andrzeja Gawlika i Macieja Ślusarka.

Za tydzień zapraszamy dzieci przygotowujące się w tym roku do pierwszej Komunii Świętej na Msze Świętą o godz. 10.30 w czasie, której wręczymy różańce.

W pierwszą niedzielę października zapraszamy na Msze o godz. 18.00 kandydatów do bierzmowania z klas 7SP. Prosimy wcześniej o oddanie deklaracji, którą otrzymają w szkole lub w zakrystii.

W przyszłą niedzielę będzie okazja wesprzeć Charytatywne Stowarzyszenie „Dobrosław”

Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 23 IX (poniedziałek) – św. o. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją,
  • 27 IX (piątek) – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy,
  • 28 IX (sobota) – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik, patron katedry na Wawelu.

Solenizantom i jubilatom życzymy wszelkiego błogosławieństwa i pogody ducha.