XXVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

6 październik 2019
   DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła.

Po Mszy Św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z parafialnej biblioteki.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy również dzieci z rodzicami do wykonania różańca lub innej pracy związanej z misjami.  Wszystkie prace misyjne będą prezentowane w kościele. Termin składania, podpisanych prac do soboty 19 października.

Rozpoczął się kolejny rok akademicki. Pracownikom naukowym i studentom życzymy światła Ducha Świętego.

Dzisiaj  na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 7SP, a po wieczornej Mszy Świętej Uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego.

W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Po wieczornej Mszy Św. spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej na plebani. Zapraszamy

We wtorek o godz. 19.00 spotkanie biblijne z ks. prof. Romanem Bogaczem. Zapraszamy

Mężczyźni świętego Józefa zapraszają na spotkanie w piątek 11.04. o godz. 19.15 do salki za chórem. Tematem spotkania będzie „Wizja rodziny”

Msza Św. z Nowenną do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po różańcu. W tym dniu w naszej archidiecezji święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Za tydzień, 13.10. w naszej Ojczyźnie wybory parlamentarne pamiętajmy o naszym moralnym obowiązku i miłości do Ojczyzny i weźmy czynny udział w wyborach.

Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom ul. Długoszowskiego i ul. Na Nowinach.

Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.

.

Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.