Spotkanie Akcji Katolickiej 16.10.19

Informacja ze spotkania Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mydlnikach w dniu 16.010.2019r.

• W miesiącu październiku Parafialny Oddział Akcji Katolickiej spotkał się w dniu 41 rocznicy wybory na Stolicę Piotrową Kardynała Karola Wojtyłę. Święty Jan Paweł II jest Głównym Patronem Akcji Katolickiej w Polsce i dla nas członków jest to szczególny dzień.
  • Spotkanie poprzedziliśmy prowadząc rozważania w modlitwie różańcowej części chwalebnej a następnie uczestniczyliśmy we mszy świętej wieczornej i oddaliśmy cześć Relikwiom Świętego Jana Pawła II.
  • Spotkanie rozpoczęło się modlitwą.
  • Członkowie POAK zostali poinformowani o opracowanym Statucie Diecezjalnym Akcji Katolickiej Archidiecezjalnej Krakowskiej na podstawie Ramowego Statutu Diecezjalnego przyjętego przez Konferencję Episkopatu Polski.
  • Ustaliliśmy osoby, które będą liczyły wiernych uczestniczących w poszczególnych mszach świętych w najbliższą niedzielę 20 października. Omówiliśmy sprawy bieżące związanych z funkcjonowaniem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
  • W spotkaniu uczestniczyła nowa kandydatka do AK.
  • Na koniec po odmówieniu modlitwy dziękczynnej Ksiądz Proboszcz udzielił nam błogosławieństwa.

Zofia Fedor

Prezes POAK