XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

6 września 2020
DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu

Po Mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a po wieczornej Mszy uwielbienie Jezusa Eucharystycznego

Przypominamy niedzielny porządek Mszy św. w roku szkolnym: 7.30, 9.00, 10.30 z udziałem dzieci 12.00 i 18.00

Dzisiaj spotkanie Oazy Dzieci Bożych i wszystkich pragnących tworzyć tę wspólnotę po Mszy o godz. 10.30 a na Mszy św. o godz. 12.00 uroczystość I Komunii Świętej.

Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom pierwszokomunijnym za dar ołtarza a jest nim kapa liturgiczna do nabożeństw eucharystycznych.

Przez cały tydzień zapraszamy dzieci z rodzicami na Mszę św. o godz. 18.00 w ramach Białego Tygodnia.

Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego.

We wtorek po Mszy wieczornej wspólny różaniec w kościele. Zapraszamy

Serdecznie zapraszam na środową Mszę Św. z Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy sprawowaną w naszym kościele o godz. 18.00.

Z kalendarza liturgicznego:

• 9 IX (środa) wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
  • 12 IX (sobota) wspomnienie Najśw. Imienia Maryi

Wszystkim życzymy błogosławionego i zdrowego tygodnia