Duszpasterskie propozycje

W związku z rekomendacjami Kurii dotyczącymi niektórych aspektów przeżywania najbliższych tygodni we wspólnotach parafialnych Archidiecezji Krakowskiej. Księża naszej parafii przypominają i przedstawiają kilka duszpasterskich propozycji dotyczących naszej parafii:

1.W grudniu będzie dodatkowa Msza św. o godz. 16.30 w niedzielę i święta.

2.W czasie Komunii Świętej w naszej świątyni pierwsze podchodzą osoby przyjmujące Ciało Pańskie na rękę. Gdy komunikuje dwóch kapłanów ks. Wojciech udziela Komunii na rękę. Prosimy o godne i pełne szacunku przystępowanie do stołu Pańskiego. Małe przypomnienie (kliknij)

3.Możliwość spowiedzi przed świętami: w tygodniu pół godziny przed Mszą św. (od 6.30 i od 17.30) oraz dodatkowo:

• 14.12 – 23.12 od godz. 17.00 do 18.00.
  • 18 i 19.12 od 19.00 do 20.00
  • 21.12 – 23.12 od godz. 8.00 – 9.00 popołudniu godzinę przed i godzinę po Mszy św.
  • można również poprosić kapłana o spowiedź w dogodnym czasie.

4.Świece Caritas na stół wigilijny są dostępne przy wyjściu z kościoła a poza nabożeństwami na plebanii. Ofiarami wspieramy akcje Caritas kierowane do dzieci.

5.Opłatki na stół wigilijny są dostępne przy wyjściu z kościoła a poza nabożeństwami na plebanii. Ofiarami wyrażamy wdzięczność Panom Kościelnym i Panu Organiście.

6.Roraty w tygodniu o godz. 18.00

7.Odwiedziny chorych przed świętami będą 19 grudnia od godz. 8.30. Prosimy zgłosić chętnych, których nie odwiedzamy co miesiąc.

8.W najbliższym czasie będą dostępne wydrukowane propozycje wspólnej, rodzinnej modlitwy przy stole wigilijnym oraz modlitwy o błogosławieństwo dla domu i rodziny Tekst można także zaczerpnąć ze strony www.diecezja.pl

9.Wszystkich potrzebujących pomocy w jakimkolwiek wymiarze ze względu na  kwarantannę, chorobę, samotność, lęk oraz z innych powodów, prosimy o kontakt z plebanią. Informujmy również o takich osobach, którym sami nie możemy przyjść z pomocą. Będziemy mogli podjąć tę służbę dzięki parafianom, którzy deklarują wsparcie.

10.Zapraszamy rodziny, a szczególnie najmłodszych ich członków, do zbudowania wraz z nami parafialnej kolędowej playlisty. Nagrane życzenia i kolędy można przesyłać na adres mailowy parafii (parafia@mydlniki.diecezja.pl)  Zebrane materiały udostępnimy na kanale youtube. (przesłanie materiałów jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na publikacje materiałów)

11.Wizyta Duszpasterskakolęda odbędzie się na wyraźne zaproszenie parafian. Czekamy na zgłoszenia do piątku – 18 grudnia, osobiście, telefonicznie lub przez formularz (kliknij)  W niedzielę 20 grudnia zaproponujemy grafik odwiedzin.

12.Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy o dary Bożej Dzieciny dla naszych domów, naszych rodzin w styczniowe niedziele i święta na dodatkowej Mszy Świętej o godz. 16.30.  W czasie tych Eucharystii chcemy polecać mieszkańców:

• 01.01 Nowy Rok  ul. Hemara, ul. Kurozwęckiego, ul. Dolińskiego
  • 03.01 Niedziela Szczyglice: ul. Krakowska. Balice: ul. Podkamycze i Pięciu Stawów Rząska, ul. Balicka, ul. Topolowa, ul. Krzyżowa, ul. Kamienna
  • 06. 01 Trzech Króli ul. Darowskiego, ul.  Wapiennik, ul. Wierzyńskiego
  • 10.01 Niedziela ul. Myczkowskiego, ul. Zakliki
  • 17. 01 Niedziela ul. Łupaszki, ul. Brzezińskiego
  • 24. 01 Niedziela ul. Balicka, ul. Przy Młynówce, ul. Spiczakowa
  • 31. 01 Niedziela ul. Gradowa, ul. Godlewskiego, ul. Długoszowskiego, ul. Na Nowinach

Z modlitewną pamięcią duszpasterze parafii