Niedziela Chrztu Pańskiego

10 stycznia 2021
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.

Przypominamy o dodatkowej niedzielnej Mszy św. o godz. 16.30. ofiarowanej za parafian z poszczególnych ulic w ramach modlitwy i błogosławieństwa kolędowego.

Przez cały styczeń w tygodniu, z wyjątkiem soboty Msza św. wieczorna odprawiana jest o godz. 16.00. Kancelaria czynna zaraz po Mszy Św.

We wtorek po Mszy św. wieczornej wspólny różaniec.

W środę Msza św. z kazaniem i nowenną do MBNP o godz. 16.00. Zapraszamy

W III piątki miesiąca szczególnie przywołujemy Bożego Miłosierdzia.

W związku z ogłoszonym przez Papieża Franciszka Rokiem Rodziny wychodzimy z propozycją by przez cały najbliższy rok w każdą trzecią niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz.12.00 szczególnie błogosławić małżeństwa. Zapraszamy więc w przyszłą niedzielę małżonków do wspólnej modlitwy.

16 każdego miesiąca modlimy się do Boga przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.

W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. pogrzebowe:

• we wtorek o godz. 10.00 za śp. Zytę Braś a o godz. 12.00, poprzedzoną różańcem za śp. Zdzisława Kasperkiwicza
  • we czwartek o godz. 11.30, poprzedzoną różańcem za śp. Krzysztofa Maślankę.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. błogosławionej niedzieli i zdrowego tygodnia.