III Niedziela

24 stycznia 2021
TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

Z ustanowienia papieża Franciszka obchodzimy dzisiaj w kościele  Niedzielę Słowa Bożego.

Przypominamy o dodatkowej niedzielnej Mszy św. o godz. 16.30. ofiarowanej za parafian z poszczególnych ulic w ramach modlitwy i błogosławieństwa kolędowego.

Do piątku  Msza św. wieczorna odprawiana jest o godz. 16.00. Kancelaria czynna po Mszy św.

We wtorek po Mszy św. wspólny różaniec.

W środę zapraszamy na Mszę św. z Nowenną do MBNP.

W czwartek 4. rocznica objęcia posługi biskupa archidiecezji krakowskiej przez księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Nabożeństwo 40-godzinnego poprzedzające Wielki Post, które było praktykowane w naszej parafii przez trzy kolejne niedziele zostaje przeniesione na trzy ostatnie dni przed Środą Popielcową.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;

– we wtorek 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;

– w czwartek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Błogosławionej niedzieli i zdrowego całego tygodnia