IV Niedziela

31 stycznia 2021
CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych.

Od jutra Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00.

W związku z dalej trwającymi ograniczeniami co do ilości uczestników liturgii pozostajemy przy dodatkowej Mszy św. w niedzielę o godz. 16.30

We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. z błogosławieniem świec o godz.7.00, 9.00 i 18.00. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. W tym dniu mija również 70. Rocznica erygowania naszej parafii przez ks. arcybiskupa Eugeniusza Baziaka. Po wieczornej Mszy wspólny różaniec.

W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po każdej Mszach św. obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.

W tym tygodniu I czwartek miesiąca z całodzienną adoracją Najśw. Sakramentu.

W piątek 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na Mszach św. błogosławieństwo chleba, soli i wody. Jest to również I piątek miesiąca i okazja do wynagradzania za grzechy NSPJ

Możliwość spowiedzi św. w tygodniu przed Mszą św. i dodatkowo w czwartek i piątek od 17.00.

W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca. Na porannej Mszy św. modlić się będziemy o dar potomstwa, szczęśliwe rozwiązanie dla matek i odpowiedzialne ojcostwo oraz za dzieło Duchowej Adopcji a na wieczornej Mszy św. i nabożeństwie chcemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. To również liturgiczne wspomnienie męczenników Dalekiego Wschodu Pawła Miki i Towarzyszy.

W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

Do chorych z posługa sakramentalną udadzą się kapłani w I piątek i w I sobotę od godz. 8.30.

Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek oraz przesłane na konto na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Błogosławionego i zdrowego tygodnia