Poświęcenie książeczek

W ostatnim tygodniu stycznia uczniowie klas trzecich spotkali się na Mszach Świętych. Trudny czas nie pozwalał według podjętych planów przeżywać przygotowania do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Była to okazja, aby być może po dosyć długim okresie uczestniczyć w Eucharystii na żywo. Udział w tym sakramencie w małym gronie był szansą, aby uważniej obserwować i zgłębiać jej celebrację. W czasie liturgii zostały pobłogosławione i przekazane dzieciom modlitewniki. Ufamy, że będą służyć pomocą w rozwoju modlitwy, a przede wszystkim w przygotowaniu do sakramentu pokuty. Chociaż wspólnota parafialna nie uczestniczyła w tych wydarzeniach, to pamiętajmy o tych dzieciach i ich rodzinach, dla których to bardzo ważny czas przygotowania do sakramentów. Sprawmy, aby te dzieci czuły się otoczone naszą modlitewną troską.