X Niedziela Zwykła

6 czerwiec 2021
X NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego sakramentu.

Po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

O godz. 18.00 Msza św. i Uwielbienie Jezusa z udziałem kandydatów do bierzmowania z klasy VIII oraz I szkoły średnej.

W poniedziałek o godz. 16.30 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich bliskich.

Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Do piątku o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją.

We wtorek na Mszach św. o godz. 16.30 i 18.00 ks. bp Robert Chrząszcz udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

W czwartek poświęcenie wianków oraz spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego o godz. 19.00, w salce za chórem.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Jest to również II piątek miesiąca na Mszy o godz. 18.00 będziemy się modlić za dusze wypominane w naszym kościele.

W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

Składamy serdeczne podziękowania za udział w liturgii i procesji Bożego Ciała, za przygotowanie ołtarzy, niesienie sztandarów, chorągwi,  feretronów, udekorowanie domów i trasy procesji. Dziękujemy rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom za sypanie kwiatów i chłopcom za dzwonienie. Dziękujemy kandydatom do bierzmowania i starszym, szczególnie tym, którzy ubrani byli w tradycyjne stroje regionalne. Dziękujemy: organistom, różom różańcowym, służbie liturgicznej ołtarza, szafarzom Eucharystii, kościelnym, asyście do baldachimu. Dziękujemy za zabezpieczenie trasy procesji służbą mundurowym: policji, straży miejskiej, za pomoc panom z Akcji Katolickiej i Rady Parafialnej Dziękujemy za Waszą obecność, która jest wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

Dziękujemy wiernym przede wszystkim z ul. Wierzyńskiego, Myczkowskiego, Łupaszki i Darowskiego za złożone dary na zakup ołtarza na Boże Ciało. (Ołtarz I)

Za tydzień w niedziele zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 7 SP na Mszę Świętą o godz. 18.00. Rozpoczniemy uroczyście, wobec wspólnoty Kościoła, czas przygotowania do przyjęcia tego sakramentu. Po Mszy krótkie spotkanie w kościele.

Dziękujemy mieszkańcom ul. Brzezińskiego za złożoną ofiarę na sprzątanie kościoła.

W tym tygodniu patronuje nam:

– we wtorek 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej i św. Józefa na każdy dzień.

Błogosławionego tygodnia.