XIV Niedziela Zwykła

4 lipiec 2021
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Rocznica poświęcenia bazyliki metropolitalnej w Krakowie

Dziś pierwsza niedziela lipca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Po Mszy Św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa oraz możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy Św. w niedzielę: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. W tygodniu: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę Msza Św. o godz. 18.00 wtorek i czwartek o godz. 7.00. Kancelaria czynna w tygodniu po odprawionej Mszy Św.

Lipiec jest tradycyjnie miesiącem czci Najdroższej Krwi Chrystusa Pana pamiętajmy o tym w modlitwie.

W środę Msza św. z nowenną do MBNP o godz. 18.00.

Dzisiaj można złożyć ofiarę przed kościołem na rzecz poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej. Dziękujemy członkom Akcji Katolickiej za pomoc w organizacji kwesty.

Dziękujemy pewnemu małżeństwu za ufundowanie haftowanej stuły z wizerunkiem św. Józefa

Polecamy nowy numer kwartalnika „Idźmy do Józefa” oraz dla dzieci miesięcznik „Staś”

Od przyszłego poniedziałku do środy (12.07 – 14.07) do godz. 9.00, będzie przeprowadzona zbiórka elektrośmieci. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie dzieł misyjnych. Miejsce składowania: narożnik parkingu za kościołem

W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, patronka dzieł misyjnych w Polsce, założycielka pisma „Echo z Afryki”, animującego ruchy misyjne;

– w czwartek 8 lipca – św. Jan z Dukli (ok. 1414-1484), prezbiter, gorliwy duszpasterz i teolog.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych,
opieki MBNP i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia.