WNIEBOWZIĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY

15 sierpień 2021
WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Przez dogmat o Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

Po Mszy św. obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów i zbóż.

Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.

Wakacyjny  porządek Mszy św. w niedzielę: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. W tygodniu: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę Msza św. o godz. 18.00 wtorek i czwartek o godz. 7.00. Kancelaria czynna w tygodniu po odprawionej Mszy św.

Na Mszy św. o godz.11.00 modlić się będziemy za rodziny i udzielimy błogosławieństwa lourdzkiego.

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę z racji III niedzieli miesiąca. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

Jutro z racji 16 dnia miesiąca modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

W przyszłą niedzielę odpust w parafii św. Jacka – suma o godz. 12.00

Pragniemy wyrazić serdeczną wdzięczności ks. Wojciechowi za Jego pięcioletnią posługę w naszej parafii, za sprawowane sakramenty święte, szkolną katechezę, świadectwo wiary i modlitwy  za wszelkie inicjatywy duszpasterskie. Wierzymy, że dobro, które Bóg zdziałał przez kapłańskie dłonie ks. Wojciecha będzie owocowało. Niech MBNP otacza ks. Wojciecha swoim płaszczem na nowej placówce. Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 17 sierpnia – św. Jacek (1183-1257), prezbiter, dominikanin, czciciel Matki Bożej, ewangelizator naszych ziem; patron Archidiecezji Krakowskiej.

– w piątek 20 sierpnia – św. Bernard (1090-1153), opat i doktor Kościoła, teolog, mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”;

– w sobotę 21 sierpnia – św. Pius X (1835-1914), papież, szerzył kult Eucharystii, wydał dekrety o wczesnej i częstej Komunii Świętej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych,
opieki MBNP i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia.