XXVI Niedziela Zwykła

26 wrzesień 2021
DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Dzisiaj w naszej parafii rozpoczęliśmy Misje święte, które prowadzi karmelita o. Benedykt Belgrau OCD. Na każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i zawierzenie parafii Matce Bożej.

W ramach Misji od dzisiaj do czwartku dodatkowa Msza wieczorem o godz. 20.00. Od poniedziałku do piątku nie ma Mszy o 7.00 tylko o 9.00 i popołudniu o 18.00 z naukami misyjnymi.

• Poniedziałek – Dzień poświęcony chorym. O 9.00 – Msza z sakramentem chorych – po Mszy wyjazd do chorych a o 19.00 – nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu.
  • Wtorek – Dzień spowiedzi misyjnej od 10.00-12.00; 16.00-18.00 i 19.00-20.00.
  • Środa – Dzień poświęcony Matce Bożej i Małżonkom. Na Mszach św. odnowienie ślubów małżeńskich i możliwość przyjęcie do szkaplerza.
  • Czwartek – Dzień poświęcony Najświętszej Eucharystii. Po Mszy o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 18.00.
  • Piątek – Zakończenie Misji świętych. Po Mszy o 9.00 Nabożeństwo pierwszopiątkowe, poświęcenie róż świętej Teresy od Dzieciątka Jezus i poświęcenie dewocjonaliów. Godz. 17.30 – Nabożeństwo Różańcowe. Po Mszy o godz. 18.00 poświęcenie krzyży oraz róż św. Teresy od Dzieciątka Jezus i dewocjonaliów oraz Nabożeństwo Krzyża Misyjnego.

Podczas Misji będzie można nabyć, przed ołtarzem okolicznościowe krzyże jako pamiątkę misji.

Ofiary zebrane na tacę  w czwartek i piątek będą naszym darem wdzięczności za prowadzenie Misji.

W tym tygodniu wypadnie I piątek, sobota i niedziela.

W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie o godz.17.30 Zapraszamy.

W I sobotę na porannej Mszy św. modlić się będziemy o dar nowego życia dla małżeństw, za matki w stanie błogosławionym, odpowiedzialne ojcostwo oraz za Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego a o godz.18.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy Niepokalanego Serca NMP z nabożeństwem fatimskim.

W tym tygodniu patronują nam:

• w poniedziałek – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;
  • we wtorek – św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata;
  • w środę – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, szczególni posłańcy od Boga;
  • w czwartek – św. Hieronim (ok. 347-420), prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;
  • w piątek – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;
  • w sobotę – Święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych,
opieki MBNP i św. Józefa na każdy dzień. Błogosławionego tygodnia.