Spotkanie Akcji Katolickiej 12.10.21r.

Informacja nt spotkania Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej (POAK)  przy parafii MBNP w Mydlnikach w dniu 12.10.2021-r.

1. Członkowie Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornej mszy św. i modlitwie różańcowej uczestniczyli w drugim powakacyjnym spotkaniu. Pod przewodnictwem Asystenta Kościelnego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej księdza Proboszcza zebranie rozpoczęliśmy modlitwą powierzając sprawy naszej parafii i Akcji Katolickiej Dobremu Bogu.

2. Ksiądz Proboszcz udzielił nam informacji na temat diecezjalnego Synodu, który rozpocznie się  uroczystą mszą św. odprawioną pod przewodnictwem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w Katedrze Wawelskiej w niedzielę 17.10 o godz. 10. W uroczystości będzie uczestniczyła delegacja z naszej parafii składająca się z członków Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej.

3. Członkowie Akcji Katolickiej podzielili się swoimi refleksjami na temat przeżytych Misji Świętych, które odbyły się w naszej parafii. Był to czas kiedy na nowo otworzyły się nasze serca na Bożą miłość  i na drugiego człowieka.

4. Uczestnicy Dnia Wspólnotowego zorganizowanego przez Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej w dniu 18.09 w Ludźmierzu przekazali informację o tym spotkaniu.

5. Ustaliśmy, że każdego 16 miesiąca jako członkowie AK będziemy podczas mszy św. wotywnej Jana Pawła II uczestniczyli w oprawie liturgicznej niezależnie od obecności ministrantów i tak w najbliższą sobotę na mszy św. o godz.7 podejmiemy czytanie, psalm i modlitwę wiernych.

6. Ksiądz Proboszcz zapoznał nas z planowanymi uroczystościami związanymi z przybyciem do naszej parafii relikwii I stopnia Świętej Faustyny Kowalskiej w dniu 17.10.br.

7. Na dzień 23 października (sobota) zaplanowaliśmy Dzień Skupienia POAKu w Sanktuarium u Karmelitów Bosych w Czernej. Wyjazd z parkingu w parku przy kościele o godz. 10. W programie przewidujemy: mszę św., konferencję poprowadzoną przez Księdza Proboszcza, odprawienie Drogi Krzyżowej i na zakończenie rozważania Koronki do Miłosierdzia Bożego.

Prezes POAKu Zofia Fedor

Kraków, dnia 12.10.2021r