Title Image

XXX Niedziela Zwykła

Po Mszach św. młodzież naszej parafii przeprowadzi kwestę na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.

Po Mszy św. o godz. 10:30 zapraszamy dzieci od III do VI klasy szkoły podstawowej na spotkanie z cyklu „Mały Apostoł”. W ramach zajęć prowadzonych przez animatorów, dzieci poprzez zabawę, będą mogły lepiej poznać Pana Jezusa i Jego naukę.
Także dziś po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież oraz studentów na spotkanie pt. „Amulety i talizmany – czy wiemy co nosimy?”

W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w naszym kościele o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00; dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 14:00 z procesją po cmentarzu i modlitwą za zmarłych (wypominkami). W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.
W przyszłą niedzielę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny).

W dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpusty, które ofiarujemy tylko za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu są wypisane: na odwrocie kartek na których wypisaliśmy naszych zmarłych, w gazetce „Magnificat” i w gablotkach parafialnych.

 

ODPUST ZA ZMARŁYCH
Wierni, którzy nawiedzą kościół dnia 1 listopada do południa i przez cały następny dzień, mogą dostąpić odpustu zupełnego jeden raz.
Warunki uzyskania odpustu:
– sakrament pokuty i Komunia Święta
– odmówienie modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”
– modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. W pozostałe dni w roku odpust jest cząstkowy.

W przyszłą niedzielę Zamianka Różańcowa po Mszy św. o godz. 9:00, a biblioteka parafialna będzie czynna od godz. 10:00 – 11:00.

 
Gazetka parafialna MAGNIFICAT nr 34 z dnia 26.10.2014

  
< Powrót

0