Deklaracja przyjęcia młodych w rodzinie

26–31 lipca 2016 młodzi ze wszystkich kontynentów spotkają się w Krakowie. By mogli oni w pełni przeżyć ten czas, już teraz musimy wspólnie podjąć trud przygotowania organizacyjnego i duchowego.

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o otworzenie drzwi swoich domów i ugoszczenie pielgrzymów w dniach 25 lipca – 1 sierpnia 2016 (lub krócej). Spodziewamy się ludzi młodych, w wieku od 14 do 35 lat, nastawionych na głębokie przeżycie religijne, ale także na poznanie Polski, Krakowa i Polaków. Nie oczekują oni wielkich wygód. Będą mieli własne śpiwory i karimaty.

Prosimy o nocleg dla nich oraz o zapewnienie im śniadania. Wszelkie informacje z tym związane będą przekazywane Państwu przez działający przy parafii Komitet Parafialny ŚDM Kraków 2016. Zostaną tam Państwo poinformowani m.in. o dokładnym terminie przyjazdu i wyjazdu, liczbie i narodowości młodych, miejscu ich odbioru i godzinach powrotu z uroczystości. Pozostałe elementy takie, jak np. transport młodych, organizacja ich czasu wolnego, ubezpieczenie czy pomoc w tłumaczeniach zapewni młodym Komitet Parafialny.

Pobierz deklarację

Szczegóły na oficjalnej stronie ŚDM