IV Niedziela Adwentu

Dziś po Mszy św. o godz. 10:30 ogłoszenie wyników konkursu szopek Bożonarodzeniowych i wręczenie nagród, a po wieczornej Mszy św. w salce za chórem spotkanie Parafialnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM – Kraków 2016.

Przed nami ostatnie dni Adwentu. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia i ostatnie Roraty o godz. 7:00 (rano). O godz. 18:00 nie będzie Mszy św. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnego stołu, aby spożyć wieczerzę, którą rozpoczniemy wspólnym odmówieniem pacierza, następnie odczytamy fragment Ewangelii wg. św. Łukasza (Łk 2, 1 – 20), a przy łamaniu opłatkiem złożymy sobie świąteczne życzenia. Wigilijną wieczerzę za kończmy wspólnym śpiewem
kolęd. W wigilię zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu.

O północy Pasterka, do której wprowadzi nas tradycyjnie nasz chór „Schola Cantorum Mydlnicensis” od godz. 23:40.

Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.

W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia – Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

Pierwszy dzień Świąt przeżyjmy w gronie najbliższej rodziny. W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

W sobotę Święto św. Szczepana – Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

Po Mszy św. o godz. 9:00 poświęcenie owsa, a składka w tym dniu przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, a w parafii św. Szczepana odpust – suma odpustowa o godz. 11:00.

W tym tygodniu:

– po Mszy Św. zbiórka ministrantów i lektorów,

– spowiedź święta adwentowa od godz. 7:30 do 9:00 i od godz. 15:00 do 19:00,
– do chorych udamy się w środę od godz. 9:00 – prosimy o dopisanie chorych w zakrystii, których nie odwiedzamy na I piątek lub I sobotę,

Środa
– po Roratach godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w czasie adoracji okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30 zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej na spotkanie „Mały Apostoł”.

W ubiegłą niedzielę złożyliśmy na wymianę organów w naszym kościele 9.635 zł.

Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Wizyta duszpasterska – kolęda
– 27 grudnia (niedziela) od godz. 14:00 – ul. Hemara