Jeszcze dziś, jutro i pojutrze o godz. 17.30 odprawimy majowe nabożeństwa. Od środy natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa również o godz.17.30

20160526_Procesja

Pragniemy serdecznie podziękować za udział w liturgii i procesji Bożego Ciała, za przygotowanie ołtarzy, niesienie sztandarów, feretronów, udekorowanie domów i trasy procesji. Dziękujemy rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom za sypanie kwiatów i chłopcom za dzwonienie. Dziękujemy młodzieży i starszym, szczególnie tym, którzy ubrani byli w tradycyjne stroje regionalne. Dziękujemy dyrekcji Klubu Kultury. Dziękujemy Różom Różańcowy, Służbie Liturgicznej Ołtarza, kościelnym, asyście do baldachimu, kapeli, panu organiście. Dziękujemy za zabezpieczenie trasy procesji służbą mundurowym: policji, straży miejskiej, za pomoc panom z Akcji Katolickiej i Rady Parafialnej. Bóg zapłać wszystkim za tę wspólną wielką manifestację naszej wiary, naszej przynależności do Chrystusa Pana.

Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne wokół kościoła połączona z nabożeństwem o godz. 17.30. Zapraszamy.

We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP.

W środę, 1 czerwca, wspomnienie św. Justyn, filozofa i męczennik z II wieku. W tym dniu przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci. Nowenna do MBNP będzie połączona z nabożeństwem czerwcowym.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, dzień wdzięczności za Eucharystię i sakrament kapłaństwa. Zakończenie oktawy i błogosławieństwo wianków. Zapraszamy

W I piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Rocznica ogłoszenia ks. kard. Stanisława Dziwisza metropolitą krakowskim. Po nabożeństwa procesja ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W I sobotę, w którą przypadnie wspomnienie Niepokalanego Serca NMP na porannej Mszy św. będziemy się modlić za małżeństwa proszące o dar potomstwa oraz rodziny oczekujące narodzin dziecka. Po wieczornej Mszy Św. katecheza dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest dziecka w czerwcu.
Kapłani udadzą się do chorych w I piątek od 9.00, a w sobotę od 8.30. W przyszłą niedzielę zmianka różańcowa po Mszy św. 9.0

Za tydzień przed kościołem odbędzie się kwesta na rzecz Fundacji AGAPE Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zorganizowanie letnich wyjazdów integracyjno-wypoczynkowych. W wyjazdach biorą udział również niepełnosprawni mieszkający na terenie naszej parafii.

Bóg zapałać za sprzątanie kościoła mieszkańcom rej. Cmentarza W tym tygodniu na sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców rej. Rząska.

W przyszłą niedzielę, w ramach spotkania Małego Apostoła zapraszamy dzieci na wspólne gry i zabawy. Zapraszamy również nowe dzieci w wieku 8-12 lat, które chciałby dołączyć do grupy. Spotkanie odbędzie się tradycyjnie po Mszy Świętej o godzinie 10.30

Zapraszamy na konferencję „Akcja – życiu TAK”, która odbędzie sobota (4.06) w Auli Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II, u. Bernardyńskiej 3. Więcej szczegółów na plakaciezobacz szczegóły na stronie www.pro-life.pl

20160529_Konferencja

W następną niedzielę, po mszach świętych, wolontariusze komitetu „Stop aborcji”, będą zbierać podpisy pod projektem wprowadzającym całkowity zakaz aborcji. W celu złożenia ważnego podpisy potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy wszystkich do złożenia podpisu w obronie życia.

Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu, szczególnie śp. Magdalenę Sosin z parafii św. Antoniego, której Msza św. pogrzebowa będzie odprawiona w naszym kościele we wtorek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek …

Gazetka parafialna MAGNIFICAT nr 22 z dnia 29.05.2016