Schola „Jutrzenka”

W naszej Parafii p. w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy piękną kartę zapisała schola dziecięca „ Jutrzenka”. Scholę założył w 2008 r. ks. Ryszard Gacek. W czasie swojego pobytu w Mydlnikach był dobrym duchem tego zespołu. Działalność Scholi zaowocowała wydaniem płyty pt. „ Przez Maryję do Jezusa „ w maju 2009 r.

Cotygodniowe próby przygotowują dzieci ze scholi do oprawy muzycznej liturgii na Mszy świętej w niedzielę o godzinie 10 30. Schola w swojej historii może pochwalić się koncertami kolęd i pieśni religijnych. Obecnie Schola liczy 15 dzieci. Dzięki zaangażowaniu dzieci, wsparciu rodziców, błogosławieństwu ks. Proboszcza Kazimierza Klimczaka i opieki ks. Wojciecha Wylegały – wikariusza, można pięknie chwalić Pana Boga wspólnym śpiewem.

Organista Andrzej Waśko