Konkurs szopek

201611_szopki_wpis

REGULAMIN II DZIELNICOWEGO KONKURSU SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

1. Celem konkursu jest:
        • Zachowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych;
        • Pobudzenie inwencji twórczej w zakresie inscenizacji szopek z wprowadzeniem akcentów regionalnych;
        • Prezentacja szopki bożonarodzeniowej, jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej;
        • Ukształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia;

1. Tematyka konkursu

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie przestrzennej pracyszopki bożonarodzeniowej statycznej lub ruchomej. Koniecznie należy uwzględnić wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia. Oceniane będą: samodzielność wykonania, nawiązanie do tradycji, figurki, kolorystyka, nowatorstwo, dekoracyjność i ogólne wrażenie estetyczne.

1. Prace oceniane będą w 2 kategoriach wiekowych:
        • – oddziały przedszkolne –  klasy III
        • – klasy IV-VI

1. Każdy uczestnik (zespół uczestników) powinien dostarczyć jedną pracę przestrzenną wykonaną z dowolnego tworzywa. Dopuszczalne maksymalne wymiary szopek: 50cmx50cmx50cm. Szopki które nie będą spełniać kryteriów, nie będą oceniane. Ze względu na specyfikę pracy przy powstawaniu szopek mogą pomagać także inne osoby (rodzice, rodzeństwo.).

1. Konstrukcja szopki powinna być stabilna, o sztywnym podłożu. Wszelkie elementy powinny być przymocowane w taki sposób, by nie przesuwały się. Pracę należy opatrzyć metryczką zawierającą dane: imię i nazwisko autora, kategoria wiekowa, nazwa przedszkola, szkoły, klasa.

1. Szopkę należy dostarczyć do 11.12.2016 r. do godz10.30.do kościoła pw. MBNP w Krakowie Mydlnikach.

1. Od 12.12.2016r. do 17.12.2016r. istnieje możliwość głosowania na nagrodę publiczności przez internet:facebook.com/parafiamydlniki/

Ocena i nagrody

1. Prace oceniać będzie Komisja Konkursowa powołana przez organizatorów specjalnie do tego celu.

1. Szopki będą oceniane według następujących kryteriów:
      • ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu;
      • opracowanie ogólne, dobór i wykorzystanie materiałów
      • wkład pracy;
      • estetyka pracy oraz trwałość konstrukcji;
      • walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki).

Rozdanie nagród : 18.12.2016 r. po mszy św. o godz. 10.30 w kościele.

ORGANIZATORZY:

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy Parafii MBNP Kraków – Mydlniki