Pokój dla Iraku

Już po raz ósmy w drugą niedzielę listopada, 13 listopada 2016 r., w Kościele w Polsce obchodzimy  Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ze względu na dramatyczną sytuację, podobnie jak miało to miejsce w 2010, dzień ten ponownie będzie poświęcony sytuacji chrześcijan w Iraku.

Tego dnia chcemy wspierać duchowo i materialnie tych, którzy z powodu imienia Jezusa doświadczają wypędzenia ze swoich domów, grabieży, nakładania wysokich podatków. Każdego dnia muszą chronić swoich najbliższych tylko dlatego, że są chrześcijanami. Są celowo eliminowani ze swoich rdzennych terenów przez przedstawicieli tzw. fundamentalistów islamskich.

20161113_ogloszenia

Modlitwa za prześladowany

Kościół Boże, poprzez tajemnicze zrządzenie Twej Miłości, pozwoliłeś swemu Kościołowi uczestniczyć w cierpieniu Twego Syna, wzmocnij nasze Siostry i Braci, którzy z powodu swej wiary są prześladowani. Obdarz ich swoją mocą i wytrwałością, aby w każdym ucisku pokładali w Tobie całą swą ufność, a w cierpieniu wiernie świadczyli o Tobie. Podaruj im radość z uczestnictwa w ofierze Chrystusa i obdarz pewnością, że ich imiona są zapisane w Księdze Życia. Daj im siłę do naśladowania Chrystusa, która wesprze ich w dźwiganiu Krzyża, a w utrapieniu ustrzeże ich chrześcijańską wiarę. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.