Spotkanie AK 13.12.16

Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w dniu 13.12.2016

• Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej comiesięczne spotkanie poprzedzili udziałem we mszy św. adwentowej. Podczas mszy św. w darze ofiarnym ponieśli Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa Króla i Pana  oraz świecę poświęconą w Katedrze Gnieźnieńskiej podczas jubileuszowej parafialnej pielgrzymki. Jubileuszowy Akt podarowany przez Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej  został powieszony w Oratorium a pamiątkowa świeca będzie się świecić podczas spotkań AK.
  • Spotkanie rozpoczęło się krótkim rozważaniem poprowadzonym przez Księdza Proboszcza w oparciu tekst liturgiczny odczytany podczas mszy św.
  • Na spotkaniu omówiono przygotowanie i dostarczenie paczek świątecznych dla parafian zakupionych z ofiar zebranych przy rozprowadzaniu świec Caritas oraz ustalono sprawy organizacyjne związane z przeprowadzeniem  Konkursu  Szopek Bożonarodzeniowych.
  • Członkowie Akcji Katolickiej wyrazili podziw dla zgłoszonych szopek do konkursu i szacunek do wkładu pracy włożonej w ich przygotowanie.

Zofia Fedor

Prezes POAK 8