Trzecie spotkanie

21 stycznia Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach po raz kolejny stanie się przestrzenią działania Ducha Świętego we wszystkich, którzy chcą by idea Światowych Dni Młodzieży trwała! Rekolekcje „Ogień dla nas i całego świata” w klimacie Taize dotyczyć będą Daru Męstwa. Młodym towarzyszyć będą brat Marek i brat John ze wspólnoty Taize oraz biskup Grzegorz Ryś.

Będziemy szukać, jak rozniecić ten wewnętrzny ogień, by inni mogli się przy nim ogrzać – mówi brat Marek zachęcając młodych do przybycia do Łagiewnik. Już po raz trzeci wszyscy chętni będą mogli zgromadzić się w łagiewnickim Sanktuarium, by prosić Ducha o owoce ŚDM Kraków 2016. Plan spotkania jest podobny do poprzednich odsłon rekolekcji: o 16:30 rozpoczynają prowadzący: Monika Rybczyńska, Tomek Adamski i Mateusz Ochman. To oni pytać będą gości – braci z Taize – o ich rozumienie darów Ducha Świętego.
Podczas pierwszej części spotkania poznamy też Wspólnotę, która pomagać będzie w asyście liturgicznej i muzycznej. Świadectwem
podzieli się uczestnik grupy Taize z Jezuickiego Duszpasterstwa Akademickiego WAJ. Na Mszy Świętej o godzinie 18:00 homilię wygłosi biskup Grzegorz Ryś. Po niej odbędzie się część uwielbieniowa w stylu modlitw Taize, w trakcie której brat John wygłosi konferencję.
Swoją obecność na spotkaniu zapowiedział Kardynał Stanisław Dziwisz administrator apostolski archidiecezji krakowskiej. Tak jak
na poprzednich spotkaniach, również teraz podzieli się swoim doświadczeniem działania Ducha Świętego w Kościele i w swoim życiu. W związku z przejściem na emeryturę metropolity krakowskiego, młodzi chcą przygotować dla niego małą niespodziankę. W mediach społecznościowych zbierane są podziękowania od młodych z diecezji, całej Polski oraz tych, którzy odwiedzili Kraków podczas Światowych Dni Młodzieży w zeszłym roku.

za www.diecezja.pl