title

Znalezione obrazy dla zapytania wspólnota kościoła

Nasza wspólnota powstała po wydarzeniach ŚDM, gdy zobaczyliśmy, angażując się w pomoc przy organizacji tego święta w parafii, piękne świadectwo wiary ze strony pielgrzymów. Wtedy zdecydowaliśmy na wzór pielgrzymów stawać się ludźmi przepełnionymi miłością i szacunkiem do siebie nawzajem w naszej parafii i chcieliśmy, żeby to było „dotykalne”.

28 października 2016 r. podczas spotkania po ŚDM w Tauron Arenie, utwierdziły nas w tym przekonaniu słowa bp. Rysia, że musimy być świadkami Chrystusa we własnym gronie.
Zgodnie z tym, co powiedział papież Franciszek na spotkaniu z biskupami, parafia jest pierwszym miejscem spotkania nas wszystkich z Kościołem i nie może być tylko strukturą, instytucją czy biurem. Dlatego by tak nie było, postanowiliśmy zbudować wspólnotę parafialną.

Nazwaliśmy ją „Bliżej Boga”, jako wyraz naszego pragnienia, aby tak właśnie było.

Naszym marzeniem jest, by idąc na Eucharystię nie było sytuacji, iż nie poznajemy ludzi koło siebie i nic o sobie nawzajem nie wiemy. Uważamy, że w takich przypadkach kościół staje się tylko miejscem spotkania dużej ilości anonimowych ludzi, a według nas mamy nie być tłumem, ale wspólnotą parafialną. W takiej wspólnocie będziemy prawdziwie wzrastać w Jezusie i będziemy mieć odwagę wezwać innych, aby przyszli i z nami doświadczali Kościoła, który jest Świątynią Ducha Świętego.

Zapraszamy wszystkich, chcących włączyć się w działania naszej wspólnoty. Spotykamy się w każdą trzecią niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00, w salce za chórem, by modlić się, rozważać Słowo Boże, rozmawiać, dzielić i przygotowywać inicjatywy będące świadectwem wiary i integrujące parafian.

Zorganizowaliśmy już wieczorną modlitwę uwielbienia i spotkanie sylwestrowe dla parafian, kończące rok 2016, a o północy rozpoczęliśmy Mszą św. Nowy Rok 2017.
Obecnie prowadzimy nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca (nabożeństwo fatimskie).

Opiekunem naszej wspólnoty jest ks. Wojciech Wylegała.

e-mail wspólnoty: komitetsdm.mydlniki@gmail.com

*****************

Wiara żywa potrzebuje wspólnoty!

Dlatego Twoja obecność jest bardzo ważna!

Przyjdź i pozwól sobie doświadczyć radości żywego Kościoła!

młodzież