Title Image

Znalezione obrazy dla zapytania wspólnota kościoła

  • Nasza wspólnota powstała po wydarzeniach ŚDM, gdy zobaczyliśmy, angażując się w pomoc przy organizacji tego święta w parafii, piękne świadectwo wiary ze strony pielgrzymów. Wtedy zdecydowaliśmy na wzór pielgrzymów stawać się ludźmi przepełnionymi miłością i szacunkiem do siebie nawzajem w naszej parafii i chcieliśmy, żeby to było „dotykalne”.

 

  • 28 października 2016 r. podczas spotkania po ŚDM w Tauron Arenie, utwierdziły nas w tym przekonaniu słowa bp. Rysia, że musimy być świadkami Chrystusa we własnym gronie.

 

  • Zgodnie z tym, co powiedział papież Franciszek na spotkaniu z biskupami, parafia jest pierwszym miejscem spotkania nas wszystkich z Kościołem i nie może być tylko strukturą, instytucją czy biurem. Dlatego by tak nie było, postanowiliśmy zbudować wspólnotę parafialną.

 

  • Nazwaliśmy ją „Bliżej Boga”, jako wyraz naszego pragnienia, aby tak właśnie było.

 

  • Naszym marzeniem jest, by idąc na Eucharystię nie było sytuacji, iż nie poznajemy ludzi koło siebie i nic o sobie nawzajem nie wiemy.

 

  • Uważamy, że w takich przypadkach kościół staje się tylko miejscem spotkania dużej ilości anonimowych ludzi, a według nas mamy nie być tłumem, ale wspólnotą parafialną.

 

  • W takiej wspólnocie będziemy prawdziwie wzrastać w Jezusie i będziemy mieć odwagę wezwać innych, aby przyszli i z nami doświadczali Kościoła, który jest Świątynią Ducha Świętego.

 

Zapraszamy wszystkich, chcących włączyć się w działania naszej wspólnoty.

Spotykamy się w każdą trzecią niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00, w grocie Świętego Michała Archanioła – pod kościołem.

Na spotkaniach modlimy się rozważamy Słowo Boże i nauczanie Kościoła, rozmawiamy dzielimy doświadczeniami

i przygotowujemy inicjatywy będące świadectwem wiary i integrujące parafian.

 

 

W roku katechetycznym 2018/2019 będziemy wspólnie pochylać się nad tekstami Pisma Świętego i dzielić doświadczeniem Bożego Słowa. Będzie także czas na refleksje nad aktualnymi wydarzeniami z życia Kościoła.

 

Serdecznie zapraszamy !

 

Przygotowujemy także:
– Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca (nabożeństwo fatimskie).
– Uwielbienie – adoracje w pierwsze niedziele miesiąca po Mszy Świętej wieczornej

 

Módl się z nami!

Opiekunem naszej wspólnoty jest ks. Wojciech Wylegała.

e-mail wspólnoty: komitetsdm.mydlniki@gmail.com

*****************

Wiara żywa potrzebuje wspólnoty!

Dlatego Twoja obecność jest bardzo ważna!

Przyjdź i pozwól sobie doświadczyć radości żywego Kościoła!

młodzież