Title Image

Jubileusz XX-lecia

JUBILEUSZ XX-LECIA REAKTYWOWANIA AKCJI KATOLICKIEJ | ZAPROSZENIE

W najbliższą sobotę 25 lutego br. członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej przyjmą Relikwie św. Jana Pawła II. Uroczystość będzie miała miejsce w Wadowicach w Bazylice Ofiarowania NMP „Tam, gdzie wszystko się zaczęło”.


Uroczystą Mszą św. o godzinie 10.00 rozpoczniemy świętowanie Jubileuszu XX-lecia reaktywowania naszego Stowarzyszenia. Jest to pierwsza „stacja” jubileuszowa. Zakończymy nasz jubileusz w Katedrze Wawelskiej w dniu Uroczystości Chrystusa Króla, 26 listopada br. -patronalne święto Akcji Katolickiej.
Wszystkie nasze wydarzenia zaplanowane w Kalendarium na 2017 rok będą wyrazem wdzięczności Bogu przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, który 12 stycznia 1993 roku upomniał się o Akcję Katolicką w Polsce podczas audiencji Ad Limina Apostolorum biskupów polskich. Mówił: „Trzeba więc, aby na nowo odżyła /AK/. Bez niej bowiem infrastruktura zrzeszeń katolickich w Polsce byłaby niepełna”.
Zapraszamy do udziału w uroczystości w Wadowicach oraz bardzo prosimy o modlitwę w intencji pełnej realizacji naszych planów
i zamierzeń, byśmy mogli być użytecznym narzędziem w służbie Kościołowi w Archidiecezji Krakowskiej i w Polsce.

Serdecznie zapraszam.

Grażyna Kominek
Prezes Akcji Katolickiej
Archidiecezji Krakowskiej

0