Title Image

Schola w nowych strojach

W niedzielę 26 lutego w naszej parafii odbyła się mała uroczystość. Wszystko co wielkie od małych, drobnych rzeczy się zaczyna. Oto nasza schola parafialna otrzymał nowe szaty, w których będzie śpiewać podczas mszy św. z udziałem dzieci, oraz innych wydarzeń religijnych. Zapraszamy do galerii zdjęć oraz zatrzymania się nad słowami, które usłyszały dziś członkinie scholi „Jutrzenka” podczas poświęcenia stroju liturgicznego. Przy tej okazji dziękujemy ks. Wojciechowi i panu organiście Andrzejowi za troskę o scholę parafialną.

 

Opiekun scholi:

Niech przystąpią dziewczynki, które pragną być przyjęte do scholi „Jutrzenka” w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Po ustawieniu się kandydatek przed ołtarzem

 

Ksiądz:

Dla umocnienia waszej woli złóżcie swoje przyrzeczenia

Kandydatki:

Dziękując Bogu * za łaskę powołania do scholi parafialnej * przyrzekam swoją służbę pełnić pobożnie * pilnie i radośnie * Święta Maryjo, Służebnico Pana * i święta Cecylio * dopomóżcie mi. * Amen.

 

Ksiądz:

Na znak, że należcie do scholi parafialnej, będziecie miały prawo nosić strój, który wyróżnia was spośród zgromadzenia wiernych i wyraża waszą służbę Bogu podczas sprawowania Najświętszej Eucharystii. Niech ten strój, który za chwilę poświęcę będzie dla was radością z tego, że możecie przez swój piękny śpiew wychwalać Boga w swoim sercu i pomagać wiernym w modlitwie.

 

Módlmy się: 
Wszechmogący i wieczny Boże. Chwalimy Cię i uwielbiamy. Dzięki Ci składamy bo wielka jest chwała, moc i dobroć Twoja. Pobłogosław + te stroje dla scholi. Spraw, aby wszyscy, którzy je będą nosić, godnie wypełniali zadania a śpiewając w Liturgii pomagali innym wchodzić jak najpełniej w celebrowane tajemnice. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Pieśń – Kapłan kropi wodą święconą stroje. Dziewczynki ubierają pelerynki.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Zobacz zdjęcia na fb

0