Title Image

VIII Niedziela – ogłoszenia duszpasterskie

Dziś po mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracji Jezusa według planu z ubiegłych niedziel. Zapraszamy szczególnie do modlitwy wynagradzającej za bluźnierstwa i łaskę opamiętania dla tych którzy dopuścili się profanacji krzyża oraz znieważenia osoby św. Jana Pawła II. Akcja Katolicka zbiera dziś podpisy pod petycją skierowaną do pani Prezydent Warszawy w temacie bluźnierczego spektaklu „Klątwa”

 

Dzisiaj rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji.

 

Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz.7.00, 9.00 i 18.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy –  ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 

W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych tego dnia oraz we wszystkie piątki całego roku.

 

W Środę Popielcową przypada również święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

 

W tym tygodniu przypada:
* pierwszy czwartek – dzień wdzięczności za Eucharystię i sakrament kapłaństwa. W każdy czwartek Wielkiego Postu będzie całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu przy ołtarzu Miłosiernego Jezusa. Zapraszamy do cichej, osobistej modlitwy przed Chrystusem. Po wieczornej mszy św. litania do św. Jana Pawła II
* pierwszy piątek – to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem, dlatego w naszym kościele okazja do spowiedzi św. jest w tygodniu, pół godziny przed mszą św. a w I czwartek i I piątek od 17.00.
* pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Matce Bożej. W liturgii czcimy św. Kazimierza. Na porannej mszy św. modlimy się w intencji małżeństw pragnących mieć potomstwo oraz o bł. Boże dla rodzin. Natomiast od godz. 17.30 modlitwą różańcową rozpoczniemy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata. Do chorych kapłani udadzą się w I piątek i I sobotę od godz. 8.30.

 

Zapraszamy na nabożeństwa pokutne Wielkiego Postu: w piątek Droga krzyżowa o godz. 17.15 i 20.00 a w niedzielę o 16.00. O godz. 17.00 Gorzkie żale. Za tydzień zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki po mszy o 9.00. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania na wspólną Eucharystię o godzinie 18.00. Po Mszy spotkanie kandydatów klas 2 i 3 wraz z rodzicami.

 

Bóg zapałać za troskę o kościół parafialny mieszkańcom II rej. ul Balickiej. W tym tygodniu, na sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców ul. Na Nowinach i Długoszowskiego. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli.

 

 

Wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia

polecamy Matce Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

 

< Powrót

 

 

0