Title Image

I Niedziela Wielkiego Postu

Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Po mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

Abp Marek Jędraszewski zaprasza wszystkich wiernych Archidiecezji krakowskiej, szczególnie mieszkańców Krakowa, do codziennego pielgrzymowania do kościołów stacyjnych. Wykaz kościołów znajdziemy na stronie internetowej, Gościu Niedzielnym oraz w gablocie parafialnej.

 

Przypominamy, że na dzisiejszą niedzielę zostali zaproszeni wszyscy kandydaci do bierzmowania na wspólną Eucharystię o godzinie 18.00. Po mszy spotkanie kandydatów klas 2 i 3 wraz z rodzicami.

 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej we wtorek po mszy wieczornej, mszę z kazaniem oraz nowennę do MBNP w środę o 18.00. W czwartek całodzienna adoracja Jezusa Eucharystycznego przy ołtarzu miłosierdzia a po mszy wieczornej modlitwa i uczczenie relikwii św. Jana Pawła II.

 

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątek o godz. 17.15 (z udziałem dzieci) i 20.00 celebrujemy nabożeństwo drogi krzyżowej, a w niedzielę o godz. 17.00 gorzkie żale, poprzedzone drogą krzyżową (o godz. 16.00). Rekolekcje wielkopostne, w naszej parafii rozpoczną się 26 marca. (IV niedziela W Postu)

 

Od najbliższej środy zapraszamy do salki za chórem na modlitewne spotkanie z Biblią, tzw. Krąg Biblijny. Takie spotkania planowane są co tydzień, przez cały Wieki Post o godz. 19.00.

 

W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

 

W ubiegłą niedzielę zabrano 165 podpisów pod petycją skierowaną do pani Prezydent Warszawy w temacie bluźnierczego spektaklu „Klątwa”

 

W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy oraz materialnej pomocy na dzieło pomocy Ad Gentes. Składka z dzisiejsze niedzieli min. na Centrum JP II. Bóg zapłać

 

Bóg zapałać za troskę o kościół parafialny mieszkańcom ul. Na Nowinach i Długoszowskiego oraz ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego. W tym tygodniu, na sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców rej. ul. Wierzyńskiego i Myczkowskiego.

 

Słowa podziękowań za prowadzenie naszej parafialnej strony internetowej kierujemy do p. Wojciecha Wyżgi oraz p. Marcina Kotka za materiały fotograficzne. Bóg zapłać

 

Wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy Matce Bożej Nieustającej Pomocy a śp. Tadeusz Nowaka, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek na Batowicach o godz. 13.40 polecamy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

 

 

 

 

< Powrót

 

 

0