Title Image

Dzieło Pomocy „Ad Gentes”

„Gdzie misjonarze ­ tam nadzieja” pod takim hasłem przeżywać będziemy II niedzielę Wielkiego Postu. Od 2006 roku jest obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. 

 

– Tam, gdzie docierają misjonarze, odradza się i umacnia nadzieja. Są oni „dobrzy, jak chleb”, dzieląc się tym, co posiadają ­ – napisał w komunikacie z tej okazji bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji KEP ds. Misji.
Docierają do nas codziennie straszne informacje ze świata na temat wojny, kataklizmów aktów terrorystycznych, niesprawiedliwości i przemocy goszcząc  na pierwszych stronach gazet i w serwisach informacyjnych. Są jednak i dobre wiadomości, które nie są krzykliwe i nie epatują złem.

 

– Chcemy dziękować Bogu za świadectwo miłosierdzia chrześcijańskiego, które daje nadzieję ubogim i potrzebującym wsparcia duchowego i materialnego w krajach misyjnych ­- przypomina ks. Zbigniew Sobolewski, dyrektor Dzieła Pomocy „Ad Gentes”.

 

Wyjaśnia, że misjonarze są świadkami nadziei, która nie przemija oraz budowniczymi lepszej przyszłości. Dają świadectwo miłosiernej, delikatnej i czułej miłości Boga.
Dołączmy do nich, wypełniając nasz obowizek chrzcielny bycia uczniami­ misjonarzami. Pomóżmy misjom modlitwą, ofiarowanym cierpieniem oraz ofiarami, które pozwolą misjonarzom pełnić posługę miłosierdzia ­- apeluje.
W 2016 r. dzieło Pomocy „Ad Gentes” dofinansowało 169 projekt ó w ewangelizacyjnych, medycznych, edukacyjnych i charytatywnych polskich misjonarek i misjonarzy w krajach misyjnych, głownie w Afryce i Ameryce Łacińskiej na kwotę 150 tys. euro.
Są to konkretne gesty solidarności, braterstwa i miłosierdzia wobec ubogich i potrzebujących wsparcia. Te dzieła budzą nadzieję na lepszy świat. Są wyjściem na peryferie egzystencjalne, do tych, którzy cierpią z powodu ubóstwa i wykluczenia – ­stwierdza ks. Sobolewski.
Konferencja Episkopatu Polski 22-­24 września 2005 r. postanowiła, że ofiary zbierane do puszek w II Niedzielę Wielkiego Postu są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

 

Znalezione obrazy dla zapytania ad gentess. Bożena Najbar
za www.diecezja.pl

Dzieło Pomocy „Ad Gentes”

0