Title Image

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Wielki Post – przygotowania duchowe –Pokazujemy fizyczne skrajne zmęczenie jako ważny element EDK i pracy nad sobą – nie rób bezsensownych postanowień i wyrzeczeń na wielki post – przekrocz samego siebie, daj z siebie coś extra.

 

Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie!

 

Noc 7/8 kwietnia 2017 r.
Rozpoczynamy Mszą Św. o 21.00 w Mydlnikach, o 20.00 w Liszkach, o 22.00 w Balicach.

 

Ta  droga jest szczególnie dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu. Na modlitwę, na westchnienie do Boga, na przyjście do kościoła. Przecież w tym czasie „robią” pieniądze.  Należy poświęcić jakiś film w telewizji, kilka godzin snu (jeden raz w roku) i pójść z nami. Następnego dnia będziesz już w domu, jak inni będą się budzić. Może trochę zmęczony, ale serce pełne…i to na długo. Będziesz przygotowany do Wielkiego Tygodnia przez takie nocne Rekolekcje.
Czy znowu zbagatelizujesz tą chwilę, która dana ci jest teraz.
Może taka już ci się nigdy nie powtórzy.
Czy zaryzykujesz?

 

 

Podejmij wyzwanie i dołącz do EDK!  Wybierz trasę szafirową im. Św. Jacka

Z Liszek (30 km) i Z Mydlnik (31 km) do Czernej.

Albo na wzór EDK Z Balic (23 km) do Czernej.  

 

Zgłoś się przez stronę www.edk.org.pl   

 

 

Czym jest dla ciebie Droga Krzyżowa?   Nabożeństwo jakich wiele, chęć spotkania (z kim), pokazania się innym. Czy  ten czas (30 min.) w kościele wystarcza by zrozumieć gdzie się znalazłeś. Czy rzeczywiście rozważasz poszczególne stacje, czy myśli twoje nie odlatują tam gdzieś.  By bardziej wejść w to nabożeństwo, chcemy ciebie tu i teraz zabrać na nocną Ekstremalną Drogę Krzyżową.  Jest to dla każdego wyzwanie, wyjście z szeregu, oderwanie się z zaszufladkowanego życia, pokazania samemu sobie (innym też), że potrafię, że wykrzesam  siły. Oczywiście będę miał wątpliwości, oglądał się na innych, a powinienem dać przykład. Jeśli chcesz tej nocy oderwać się od świata, od wszelkich trosk, doświadczyć skupienia, prawdziwej modlitwy, bliskości Boga, Jego dotknięcia przez ból – IDŹ.

 

Ze swoją intencją lub czyjąś. Przełam swoje słabości z modlitwą na ustach. Sprawdź swoją duchowość. Będzie pod górę, ciężko, w nocy, w ciszy, będzie boleć. Wtedy zaczyna się modlitwa, moja szczególna, autentyczne spotkanie z Bogiem.

 

 

Mamy zwykle mieszane uczucia, zastanawiamy się, czekamy by ktoś ze znajomych… boimy się (niestety). Zamanifestuj, że idziesz, swoją postawą przyciągnij innych, by każdy doświadczył magii. Ciemność i ty ze swoimi myślami. EDK to jest czas na odmianę swojego życia, to jest czas na cały rok. Nie jest to pielgrzymka.      Każdy idzie na własną odpowiedzialność.

 

 

 

 

 

Matko Pełna Miłosierdzia uczyń w naszych sercach pamięć cierpienia Jezusa w czasie Jego męki. Amen

0