Title Image

II Niedziela Wielkiego Postu

Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu. Na zakończenie mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 17.15 i 20.00 oraz w niedziele o 16.00 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 17.00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas gorzkich żali. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia oraz ściślejszej wspólnoty z Panem Bogiem i bliźnimi.

 

Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą „Ad Gentes”. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Ofiarami wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.

 

Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spójrzcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

 

W poniedziałek przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

 

Zapraszamy do modlitwy różańcowej w każdy wtorek po mszy św. wieczornej. Spotkanie Akcji Katolickiej.  W środę msza św. z nowenną do MBNP o godz. 18.00 w czwartek zapraszamy do uwielbienie Jezusa Eucharystycznego w całodziennej adoracji.

 

Spotkanie Biblijne z ks. Romanem Bogaczem w środę o godz. 19.00 a Krąg Biblijny w czwartek o godz. 19.00

 

Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu grupy Misterium w Myślenicach dnia 25 marca. Wyjazd o godz. 17.15 Zapisy w zakrystii.

 

Dzisiaj, po Mszy Świętej zbierane będą podpisy wspierające Europejską Inicjatywę Obywatelską „Mama Tata i Dzieci”. Inicjatywa ma na celu ustanowienie definicji na obszarze Unii Europejskiej, aby pojęcia „małżeństwo” oraz „rodzina” na gruncie prawa europejskiego były używane jedynie w ich prawdziwym znaczeniu.

 

Bóg zapałać za troskę o kościół parafialny mieszkańcom rej. ul. Wierzyńskiego i Myczkowskiego (oraz ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego). W tym tygodniu, na sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców rej. Centrum i ul. Darowskiego.

 

Wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy Matce Bożej Nieustającej Pomocy. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna z racji III niedzieli miesiąca.

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy za naszej wspólnoty  parafialnej śp. Zbigniewa Nowaka, Karolinę Siwek i Józefa Wyżgę. Wieczny odpoczynek …

 

 

< Powrót

 

 

0