Title Image

Spotkanie formacyjne 14.03.17

Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w dniu 14.03.2017r

 

Comiesięczne zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej poprzedzone było udziałem we mszy św. a następnie uczestniczyliśmy w modlitwie różańcowej, która jest prowadzona w naszej parafii w każdy wtorek przez grupę różańcową. Na zebraniu Członkowie zapoznali się z informacją na temat:

 

 

  • Rekolekcji Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej w Płocku u Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
  • Przebiegu uroczystości w dniu 25 lutego w Bazylice NMP w Wadowicach, gdzie nastąpiło uroczyste przyjęcie relikwii Świętego Jana Pawła II przez członków Akcji Katolickiej
  • Konferencji pt: „Sacrum i profanum współczesnej rodziny polskiej” organizowanej w ramach obchodów Narodowego Dnia Życia przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka i Akcję Katolicką Archidiecezji Krakowskiej.

 

Omówiono przebieg Drogi Krzyżowej w dniu 17.03.br o godz. 20.00 podczas, której rozważania będą prowadzić członkowie Akcji Katolickiej razem ze Scholą Cantorum Mydlnicensis. Ustalono regulamin XII Parafialnego Konkursu na Palmę Wielkanocną w Dzielnicy VI i terminarz działań. Następne zebranie odbędzie się 4.04.br.
Zebranie zakończyliśmy modlitwą, którą poprowadził i udzielił nam błogosławieństwa Ksiądz Proboszcz Asystent Kościelny Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

Zofia Fedor
Prezes POAK 8

0