Title Image

III Niedziela Wielkiego Postu

Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie i głębsze przylgnięcie do Jezusa Chrystusa.

 

Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o godz. 17.15, 20.00 i niedzielę o 16.00 oraz na  gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00. Przypominamy, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 

Dziś rocznica święceń biskupich ks. kard. Stanisława Dziwisza, którego polecamy modlitwą wiernych.

 

Zapraszamy do modlitwy różańcowej w każdy wtorek po mszy św. wieczornej. W środę msza św. z nowenną do MBNP o godz. 18.00 a o godzinie 19.00 – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 1 gimnazjum z rodzicami w kościele. W czwartek zapraszamy do uwielbienie Jezusa Eucharystycznego w całodziennej adoracji a o godzinie 19.00 – Krąg Biblijny

 

Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież bł. Pius IX w 1870 roku ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny modlimy się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci.

 

W sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na każdej mszy św. będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Przy głównym wyjściu, na stoliku są przygotowane deklaracje duchowej adopcji, które osoby zainteresowane wypełniają w domu i przynoszą na msze św. w sobotę.

 

Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Piotr Gąsior, obecnie proboszcz parafii w Zagórzu. Plan rekolekcji znajdziemy na plakatach oraz stronie internetowej i gazetce parafialnej. Zobacz plan rekolekcji

 

Bóg zapałać za troskę o kościół parafialny mieszkańcom rej. Centrum i ul. Darowskiego. (oraz ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego). W tym tygodniu, na sobotę na godz. 10.00 prosimy mieszkańców rej. ul. Brzezińskiego. Bóg zapłać za dzisiejszą inwestycyjna składkę z racji III niedzieli miesiąca. Msza św. w intencji dobroczyńców dziś o godz. 12.00

 

Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu grupy „Misterium” w Myślenicach dnia 25 marca. Wyjazd o godz. 17.15. Zapisy w zakrystii.

 

Z Noc 7 na 8 kwietnia będzie można uczestniczyć w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.  Rozpocznie się ona Mszą Św. o 21.00 w kościele. Zapisy i więcej szczegółów znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii oraz na plakatach.

 

Wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy Matce Bożej Nieustającej Pomocy. Zmarłą śp. Janinę Nowak, której msza pogrzebowa będzie odprawiona we wtorek o godz. 12.00 polecamy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

 

 

 

< Powrót

 

 

0