Title Image

IV Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiejszą, IV niedzielę Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywamy niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

 

Wielki Post, który przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Panem Bogiem. Dobrze wykorzystajmy ten czas a szczególnie rozpoczynające się dziś rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. dr Piotr Gąsior, obecnie proboszcz parafii w Zagórzu.

 

Plan rekolekcji znajdziemy na plakatach, stronie internetowej i gazetce parafialnej.

Zobacz plan rekolekcji

 

Zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek godz. 17.15, 20.00 i w niedzielę o 16.00 oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00.

 

Proponujemy wspólny różaniec we wtorki po mszy św. wieczornej. W środę msza św. w intencjach złożonych przez wiernych z nowennę do MBNP o godz. 18.00. W czwartki Wielkiego Postu całodzienna adoracja a po mszy wieczornej litania do św. Jana Pawła II z możliwością oddania czci relikwią świętego papieża.

 

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Na porannej mszy św. modlimy się za małżeństwa pragnące mieć potomstwo oraz o szczęśliwe rozwiązanie i błogosławieństwo dla rodziców. Wieczorem o godz. 17.30 modlitwą różańcową rozpoczniemy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu  Maryi. Zapraszamy.

 

Do chorych kapłani udadzą się za 2 tyg. w piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową (7 i 8 kwiecień).

 

Za tydzień zmianka różańcowa po mszy o godz. 9.00 i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 3 gim w niedzielę po mszy św. wieczornej. Krąg biblijny  w środę po mszy świętej wieczornej. Zapisy na wyjazd na spotkanie młodych na Lednicy dnia 3 czerwca – do 7 maja ( u ks. Wojciecha)

 

Na stronie internetowej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej trwają zapisy do włączenia się w tę formę nabożeństwa, które rozpocznie się w naszym kościele w piątek, 7 kwietnia mszą św. o 21.00. więcej szczegółów na plakacie.

 

Ogłaszamy XII Parafialny  Konkursu na  Palmę Wielkanocną w Dzielnicy VI. Rozstrzygnięcie  Konkursu w niedzielę Palmową 9.04 po mszy św. o godz.12 (dla dzieci), zgłaszanie palm do konkursu przed mszą św. w godzinach 11 do 11.30. Więcej informacji w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej.

 

 

Bóg zapałać za troskę o kościół parafialny oraz ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego mieszkańcom rej. ul. Brzezińskiego oraz I rej. ul. Kurozwęckiego. W tym tygodniu, na sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców rej. Cmentarza.

 

Bóg zapałać mieszkańcom os. „ARDOM” za złożoną ofiarę – 2410 zł. na rzecz swojego kościoła parafialnego. Dziękujemy za złożone ofiary również anonimowym dobroczyńcom. W III niedzielę miesiąca o godz. 12.00 jest ofiarowana msza św. za wszystkich darczyńców. Bóg zapłać za każde dobro realizowane w naszym kościele oraz w parku kościelnym.

 

Wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy Matce Bożej Nieustającej Pomocy a zmarłych parafian, wśród nich śp. Tadeusza Pilasa, którego msza św. pogrzebowa będzie w środę o godz. 12.00 polecamy Bożemu miłosierdziu…

 

 

< Powrót

 

 

0