Gałązka i żarówka

Piękny słoneczny dzień nad kościołem MB Nieustającej Pomocy. Trwają parafialne rekolekcje a do kościoła z nauczycielami przybyły z radością dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 138. Najpierw te najmłodsze, od zerówki do klasy III z uśmiechem na twarzy zajęły miejsca w ławkach by słuchać ks. Piotra, który przybliżył im jedną z pięknych prawd naszej wiary. Od chwili chrztu jesteśmy wszczepieni, włączeni do Serca Pana Jezusa. Całą historie opowiedział posługując się obrazem gałązki – wszystkie dzieci, które uczestniczyły w nauce z zainteresowaniem słuchały   słów kapłana.

Druga grupa – od klasy IV do VI uczestnicząc w spotkaniu miała okazję wysłuchać i zastanowić się nad słowem Łaska Boża. Kapłan w tym przypadku posłużył się żarówką, by lepiej przybliżyć młodym słuchaczom czym jest Łaska Boża. Zarówno młodsza  jak i starsza grupa usłyszała o grzechu, który niszczy człowieka i jego dusze oraz o wielkim miłosierdziu Pana Jezusa względem grzesznika.

Zapraszamy do galerii zdjęć kliknij i sam zobacz.