Title Image

V Niedziela Wielkiego Postu

Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pasyjnych nabożeństwach. Gorzkie żale w niedzielę o 17.00 poprzedzone drogą krzyżową o 16.00, natomiast w piątek droga krzyżowa o godz. 17.15 lub 20.00. Zmianka różańcowa po mszy o godz. 9.00 i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a po mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 3 gimnazjum

 

Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski. W naszym kościele czynimy to w czwartki po mszy o godz. 18.00, odmawiając litanię.

 

Przeżyliśmy czas rekolekcji wielkopostnych. Dziękujemy za Waszą obecność i złożoną ofiarę dla ks. rekolekcjonisty. Wracajmy do usłyszanych słów rozważajmy je i wprowadzajmy w życie. W zakrystii jest do nabycia książka-album o której mówił ks. Piotr.

 

Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek po mszy św. wieczornej i różańcu. W środę msza św. z nowenna do MBNP o godz. 18.00 a o godz. 19.00Krąg biblijny. Zapraszamy

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu a o godz. 17.00 wspólna modlitwa w intencji życia i Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy.  Dziękujemy osobom, które podjęły czuwanie podczas adoracji czwartkowych w Wielkim Poście. Wielu parafian przychodziło na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem dlatego będziemy te formę kontynuować w I czwartek każdego miesiąca.

 

W pierwszy piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu pół godziny przed mszą św. a w I czwartek i I piątek od 17.00. W piątek w kościele  o godz. 21.00 msza św. na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

 

W naszej świątyni przy figurze św. Antoniego umieszczona jest skarbonka – jałmużna postna.

 

Chorych z posługą sakramentalną na czas zbliżających się świąt kapłani nawiedzą w piątek i sobotę od godz. 8.30.

 

Za tydzień Niedziela Palmowa. Uroczyste poświęcenie palm, tradycyjnie przy bramie przed Mszą św. o godz. 12.00 i procesja do kościoła z udziałem dzieci. Po Mszy św., przed kościołem ogłoszenie wyników XII parafialnego konkursu palm wielkanocnych i rozdanie nagród ufundowanych przez Radę Dzielnicy VI. Bóg zapłać Akcji Katolickiej naszej parafii i Szkole Podstawowej nr 138 za patronat nad tym wydarzeniem.  Szczegóły konkursu na plakatach oraz stronie internetowej.

 

Zapraszamy do czynnego włączenia się w przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego. Zapraszamy chętnych do śpiewu psalmów, czytania lekcji. Kandydatów do bierzmowania prosimy o podjęcie adoracji w ciemnicy i grobie Pańskim.

 

Bóg zapałać za troskę o kościół parafialny oraz ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego mieszkańcom: rej. Cmentarza,
I i II rej. ul. Balickiej oraz rej. Balickiej i Godlewskiego. W tym tygodniu, na sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców rej. Rząska.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

 

< Powrót

 

 

0